OpenAI обяви, че стартира тестовете на дългоочаквания усъвършенстван гласов режим („Advanced Voice Mode“) за малка група потребители на ChatGPT Plus.

Основните характеристики на Advanced Voice Mode включват отговори в реално време с възможност за прекъсване, усещане и реагиране на емоции и четири предварително зададени гласа: Juniper, Breeze, Cove и Ember.

Компанията започва постепенно да отключва достъпа до новия гласов режим за абонатите на платената версия на ChatGPT, като ще уведомява избраните потребители чрез имейл или съобщение в мобилното приложение.

Първоначално обявен през май, Advanced Voice Mode беше отложен за есента поради опасения, свързани със сигурността. „Работим за повишаване на безопасността и качеството на гласовите разговори, подготвяйки се да предоставим тази авангардна технология на милиони хора“, съобщиха от OpenAI във вторник.

Към днешна дата компанията твърди, че е тествала гласовите възможности на GPT-4o, моделът зад Advanced Voice Mode, с над 100 външни екипа на 45 езика. Те са въвели предпазни механизми за блокиране на заявки за насилствено или защитено с авторски права съдържание.

Компанията също така е разработила защити срещу имитация на гласове на известни личности. Това най-вероятно се дължи на факта, че по време на демонстрациите през май един от гласовете, наречен Sky, изключително много приличаше на този на актрисата Скарлет Йохансон, което доведе до заплахи за съдебни действия от страна на суперзвездата. В отговор OpenAI заяви, че от уважение към актрисата няма да използва въпросния глас.

Подкрепената от Microsoft компания твърди, че новият гласов режим ще бъде наличен за всички абонати на ChatGPT Plus до есента, а функционалности като видео разговори и споделяне на екрана ще бъдат добавени на „по-късен етап“.

Последвайте ни в социалните мрежи – FacebookInstagramX и LinkedIn!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Абонирайте се за нашите седмични бюлетини

Получавайте всяка неделя в 10:00ч последно публикуваните в сайта статии

Бюлетини: